Kurucularımız

Leyla Tekbulut

İstanbul Erkek Lisesi ve Boğaziçi Üniversitesi Elektrik Mühendisliği bölümünden mezun oldu. Önce profesyonel olarak sonra da kendi şirketinde mühendis olarak çalıştı. Lise yıllarından itibaren çeşitli sivil toplum örgütlerinde üye ve yönetim kurulu üyesi olarak görev aldı. 1884 Vakfı ve İNSEV İnsan Sağlığı ve Eğitim Vakfı’nın kurucu üyesidir.1 Aralık 2015’den beri BÇBD başkanı olarak çalışmaktadır.

Ayse Kartal

Avusturya Lisesi Ticaret Bölümü’nden ve Frankfurt Johann Wolfgang Goethe Üniversitesi Ekonomi Bölümü’nden mezun oldu. Halen gayrı-menkul geliştirme ve pazarlama alanında çalışmaktadır.

Berna Betül Öztürk

Ortadoğu Teknik Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü’nden mezun oldu. Halen Ulusal Faktoring’de mali işlerden sorumlu genel müdür yardımcısı olarak çalışmaktadır.

Kübra Yeliz Eroğuz

Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun oldu. Halen serbest avukatlık, bilirkişilik ve arabuluculuk yapmaktadır.

Nesrin Balkan

İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi’nden mezun oldu. Yayıncılık, iletişim ve halkla ilişkiler alanlarında çalıştı. Halen Sabancı Üniversitesi’nde kurumsal iletişim sorumlusu olarak çalışmaktadır.

Nuket Terzioğlu

Boğaziçi Üniversitesi Ekonomi Bölümü’nden mezun oldu. Bankacılık ve finans sektöründe çalıştı. 2019 yılında emekli oldu.

Selvi Özkardeşler

İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Tarih/Coğrafya Bölümü’nden mezun oldu. 2004 yılında okutmanlık görevinden emekli oldu. Akciğer Hastalıkları Derneği ve İnsan Sağlığı ve Eğitim Vakfı (İNSEV) Kurucu üyesidir.