Sık Sorulan Sorular

Ne yapıyorsunuz?

Bütün Çocuklar Bizim diyoruz; kendi çocuklarımızın eğitimini, mutluluğunu, sağlıklı gelişimini desteklemek için yaptıklarımızı, ulaşabildiğimiz ve gücümüzün yettiği kadarıyla bütün çocuklar için yapıyoruz.

  • Çocuklarımızın temel ihtiyaçlarını karşılamak için destekte bulunuyoruz.
  • Çocuklarımızın daha iyi bir eğitime erişebilmeleri için kütüphane, bilgisayar sınıfı, robotik kodlama atölyesi, müzik odası gibi altyapı çalışmaları yapıyor; öğretmelerimize mesleki eğitimler veriyoruz.
  • Çocuklarımızın okuma kültürünü geliştirmek için etkinlikler düzenliyoruz.
  • Çocuklarımızın sanat alanındaki gelişimlerini destekleyecek etkinlikler düzenliyoruz.
  • Çocuklarımızın ilgi alanlarını keşfetmelerini sağlamak için atölyeler, yaz okulları düzenliyoruz.
  • Çocuklarımızın fiziksel ve psikolojik olarak sağlıklı gelişmelerine yardımcı olmak için anne babalarına destek veriyor; onları bilgilendiriyoruz.
  • Çocuklarımızın sağlıklı ve güvenli bir çevrede yaşamaları; kendilerini koruyabilmeleri için iklim krizi, taciz, beslenme gibi konularda bilinçlenmelerine destek oluyoruz.
  • Afetlerde ve sonrasında çocuklarımızın yanında olup, travmaları hafifletmeye çalışıyoruz.

Bunları bütüncül bir yaklaşımla ve uzun süreyle yapıyoruz. Amacımız, çalıştığımız bölgelerdeki çocukların ve çevrelerinin dönüşümüne katkıda bulunmak.

Destek olacağınız kişileri nasıl belirliyorsunuz?

Bütün Türkiye’de çok geniş bir öğretmen ağımız var. Çocuklarımıza, okullar ve öğretmenler aracılığıyla ulaşıyoruz. Etkinliklerimizi okul yöneticileri ve öğretmenlerin ilettikleri ihtiyaçlar doğrultusunda planlıyoruz.

Nerelerde faaliyetiniz var?

Merkez ofisimiz İstanbul’da; şimdilik yalnızca İzmir’de de bir ofisimiz ve bir Çocuk ve Oyun Evimiz var. Uzun süreli, yüz yüze etkinliklerimiz buralarda oluyor. Ama Türkiye’nin hemen her ilindeki okullarda kütüphanelerimiz, kitaplarımız, bilgisayarlarımız, müzik odalarımız var; Türkiye’nin her ilindeki okullarda destek olduğumuz çocuklarımız var. Pandemi süresince Youtube kanalımızda yayınladığımız masallarımız ve etkinliklerimizle; öğretmen eğitimlerimizle; robotik atölyelerimizle tüm Türkiye’ye ulaştık.

Nasıl destek olabilirim?

Siz de Bütün Çocuklar Bizim diyorsanız, bizi izleyebilir; gönüllümüz, üyemiz, bağışçımız olabilirsiniz.

Kitap bağışlayabilir miyim?

Türkiye çapında çok sayıda okula kitap ve kütüphane bağışı yapıyoruz. Yayınevleriyle yaptığımız anlaşmalar çerçevesinde nitelikli kitapları satın alıp çocuklarımıza yolluyoruz. Yolladığımız bütün kitapların pedagojik ve sanatsal açıdan uygun olup olmadıkları uzmanlarımız tarafından denetleniyor. Bağışlamak istediğiniz iyi durumdaki çocuk kitaplarınızı derneğimizin İstanbul adresine yollarsanız uzmanlarımız tarafından incelenip uygun görülenleri çocuklarımıza iletiriz.

Giysi ve oyuncak bağışlayabilir miyim?

Kullanılmış giysi ve oyuncak bağışı yapmıyoruz.

Bağışımın doğru kullanıldığına nasıl emin olabilirim?

Derneğimizin bütün finansal belgeleri sitemizde yayınlanmaktadır. Ayrıca bağımsız bir denetim şirketi tarafından denetlenmekteyiz. Bu şirketin raporunu da sitemizde bulabilirsiniz. Derneğimiz, Türkiye’de, bağışçıları, bağışçı haklarını tanıyan şeffaf ve hesap verebilir dernek ve vakıfları bir araya getiren bir platform olan AÇIK AÇIK Platformu’nun da üyesidir.

Kampanya yaratabilir miyim?

Bütün Çocuklar Bizim diyen kişisel kampanyalarınıza destek olabiliriz. Bunun için bizimle iletişime geçmenizi rica ederiz.

Kutlama olarak bağış yapabilir miyim?

Evet, çok çeşitli kutlamalarınız için bağış yapabilir, sevdiklerinizin mutluluklarını Bütün Çocuklar Bizim diyerek paylaşabilirsiniz. Kutlama olarak bağış yaptığınızda sevdiklerinize tercihinize göre dijital ya da basılı bir sertifika iletiyoruz.

Cenaze bağışı yapabilir miyim?

Evet, cenaze bağışı yapabilir; sevdiklerinizin üzüntülerini Bütün Çocuklar Bizim diyerek paylaşabilirsiniz. Cenaze bağışı yaptığınızda sevdiklerinize tercihinize göre dijital ya da basılı bir sertifika iletiyoruz.

Bağışımın nereye kullanılacağını belirleyebilir miyim?

Evet. Bağışlarınıza çok değer veriyor, sizin de yaptığınız bağışların nereye harcanacağını belirleyebilmeniz ve izleyebilmeniz gerektiğine inanıyoruz. Fonzip üzerinden yapılan bağışlarda, listeden bağışınızın kullanılmasını istediğiniz projeyi belirleyebilirsiniz. Banka aracılığıyla yaptığınız bağışın açıklama alanına harcanmasını istediğiniz projeyi yazarsanız, tercihinize uygun bir şekilde değerlendirmeyi taahhüt ederiz.

Burs vereceğim öğrenciyi seçebilir miyim?

Burs vereceğiniz öğrencinin niteliklerini (cinsiyet, eğitim seviyesi, fakülte, bölge) seçebilirsiniz. Burs bağışınız belirlediğiniz niteliklerde bir öğrenciye aktarılacaktır. Size bağış yaptığınız öğrencinin akademik performansına ilişkin bilgilendirme yaparız. Kimlik bilgilerini ise yalnızca öğrenci ve velisi kabul ederse paylaşabiliriz.

Okulumuzun ihtiyaçları var. Destek olur musunuz?

İhtiyaçlarınız için iletişim formunu doldurarak bize başvurabilirsiniz. Bütçemiz ve programımız doğrultusunda ulaşabildiğimiz bütün çocuklarımıza destek olmaya çalışıyoruz.

Çocuğumun desteğe ihtiyacı var. Yardımcı olur musunuz?

Afetler ve özel durumlar dışında (pandemi gibi) bireysel yardım yapmıyoruz. Tüm yardımları okullar aracılığı ile ulaştırıyoruz. Ancak öğrenci olan çocuğunuz varsa burs talep edebilirsiniz. Bunun için doldurduğunuz Burs Başvuru Formunu bize iletirseniz başvurunuz kriterlerimiz ve bütçemiz doğrultusunda değerlendirilecektir.

Şirketimizin sosyal sorumluluk projesine yardımcı olur musunuz?

Şirketlerle iktisadi işletmemiz aracılığıyla sosyal sorumluluk ortaklıkları yapıyoruz. İletişim formu doldurarak ya da telefonla bize ulaşırsanız ayrıntıları konuşabiliriz.