Yönetim Kurulu

Leyla Tekbulut

İstanbul Erkek Lisesi ve Boğaziçi Üniversitesi Elektrik Mühendisliği bölümünden mezun oldu. Önce profesyonel olarak sonra da kendi şirketinde mühendis olarak çalıştı. Lise yıllarından itibaren çeşitli sivil toplum örgütlerinde üye ve yönetim kurulu üyesi olarak görev aldı. 1884 Vakfı ve İNSEV İnsan Sağlığı ve Eğitim Vakfı’nın kurucu üyesidir.1 Aralık 2015’den beri BÇBD başkanı olarak çalışmaktadır.

Aslı Misoğlu

1988 yılında Boğaziçi Üniversitesi Sosyoloji bölümünü bitirdikten sonra moda tasarımı alanında çalışmaya başladı. İş hayatında tasarımcı, eğitmen, yönetici ve girişimci olarak çeşitli görevler ve sorumluluklar üstlendi. Halen aile şirketine ait bir otelde çalışmakta ve yoga eğitmenliği yapmaktadır.

Ayşegül Cebenoyan

Boğaziçi Üniversitesi Ekonomi Bölümü’nde lisans, Psikoloji Bölümü’nde yüksek lisans okudu. ABD’de Parent Coaching Institute ile Seattle Pacific University tarafından verilen ebeveyn koçluğu eğitim programını tamamladı. Halen anne babalara danışmanlık hizmetleri vermekte ve kitap çevirileri yapmaktadır.

Aytül Yüksel

Dokuz Eylül Üniversitesi Çevre Mühendisliği Bölümü’nden mezun oldu. Boğaziçi Üniversitesi ve REC Türkiye işbirliğiyle verilen Sürdürülebilirlik Programı’nı tamamladı. 2016 yılından beri kendi kurduğu Defans Agency adlı şirkette çevre ve sürdürülebilirlik projelerine danışmanlık veriyor. Buğday Derneği üyesi ve ZeroBuild Forum’da Sürdürülebilirlik Ağı Lideri olarak çalışmaktadır.

Berna Tokay

Çemberlitaş Kız Lisesi ve Anadolu Üniversitesi  İktisat böümünden mezun oldu. 1991 yılından beri “Bilişim” sektöründe çeşitli pozisyonlarda çalıştı. Halen yazılım sektöründe yönetici olarak çalışıyor.  II. üniversite olarak İstanbul Üniversitesi Sosyoloji bölümüne devam ediyor.

 

Berrin Kırar

Erenköy Kız Lisesi ve Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi, İşletme Bölümü mezunu. Uzun yıllar medikal sektörde çalıştı. Halen BÇBD dışında Erenköy Kız Lisesi Mezunlar Derneği’nde de yönetim kurulu üyesi olarak çalışmaktadır.

 

Mine İnal

Hacettepe Üniversitesi MYO’da İşletme Bölümü’nden mezun oldu. Bilişim ve turizm sektöründe satış sorumlusu ve yönetici olarak çalıştı. Halen kurucu ortağı olduğu Simi Bilişim’de danışmanlık hizmetleri vermekte ve çocuk ve gençlere yönelik kodlama ve robotik atölyeleri hizmeti veren Atölye Vizyon’da yatırımcı olarak yönetim kurulu üyeliğini sürdürmektedir.

 

Selda Özen

Boğaziçi Üniversitesi, Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Bölümü’nde yüksek lisans yaptı.  ABD’de okul ve merkezlerde psikolojik danışmanlık, Boğaziçi Üniversitesi’nde yarı zamanlı öğretim üyeliği yaptı. Kendi kurduğu merkezde çocuk ve ailelere danışmanlık hizmeti vermektedir. Yönetim kurulumuzda çocuk ve gönüllü eğitimlerinden sorumlu olarak çalışmaktadır.