Kuruluş Hikayemiz

Kuruluş Hikayemiz

Bütün Çocuklar Bizim Derneği’nin hikayesi 2015 yılının Şubat ayında kızımla birlikte bir ‘Dernek Tüzüğü’ yazmamızla başladı. Tüzüğün tek eksiği derneğin ismi idi.

Sonra bir gün Eylül ayında okullar henüz açılmışken, İstanbul’da tıp fakültesi öğrencisiyken tanıştığım ve mezun olduktan sonra doğduğu şehir Batman’a dönen Dr. Burhan Tekin’i aradım.

Batman’da ihtiyacın yoğun olduğu bir mahalledeki bir ilköğretim okulunun 1. sınıf öğrencilerine kırtasiye göndermek istediğimi söyledim. Burhan birazdan arayıp yakındaki bir okulun 1.sınıfına 200 öğrencinin kayıt yaptırdığını haber verdi. Bunun üzerine yakın çevreme bir çağrı yaptım. Çok kısa zamanda 200’ün çok üstünde çocuğa kırtasiye gönderebileceğimiz bir para birikti.

Batman’a gönderilecek 200 paket hazırlanırken bu kez Şanlıurfa Siverek’teki bir köy ilkokulunun öğretmeninden 40 öğrencisi için kırtasiye isteği geldi. Derken Soma’dan yine 1. sınıfa başlayacak yaklaşık 200 öğrenciye yardım edip edemeyeceğimiz soruldu. Ve her ihtiyaç haberi geldiğinde destek verebilecek çok sayıda duyarlı insanla çevrelenmiş olduğum ortaya çıktı.

İhtiyaçların çokluğu kadar destek veren duyarlı insanların da varlığı tüzüğü aylardır hazır olan derneğin kurulma zamanının gelmiş olduğunu gösterdi bana.

Tek eksiğimiz isimdi. Onu da sosyal medyada aktif bir arkadaşımın beni ve derneğin niyetini anlatarak, isim önerisi çağrısı yapması çözdü. Bir gün içinde yüzlerce isim önerildi. Ta ki Bütün Çocuklar Bizim çok kişi tarafından tekrarlanmaya başlayana dek. İsim annesi ya da babası kim bilemiyorum. Ama bizi o kadar güzel anlatıyor ki, iyi ki böyle bir ismimiz var.

İsmimiz de belli olduktan sonra altı arkadaşımın katılımıyla derneğin kuruluş çalışmalarını başlattık ve 1 Aralık 2015’de Bütün Çocuklar Bizim Derneği kuruldu.

Batman’da çocuklara kırtasiye paketleri dağıtarak faaliyete başlayan derneğimiz bugün Türkiye’nin dört bir köşesindeki binlerce çocuğumuzun yaşamını iyileştirmek adına pek çok nitelikli proje gerçekleştiriyor. Etki alanımız da üyelerimiz, gönüllülerimiz, çalışanlarımız ve bireysel veya kurumsal destekçilerimizle her geçen gün büyüyor.

BÇBD olarak daha uzun yıllar çocuklarımızın yaşamlarını desteklemeye devam etmeyi yürekten diliyoruz.

Leyla Tekbulut

 

Kurucularımız

Leyla Tekbulut

İstanbul Erkek Lisesi ve Boğaziçi Üniversitesi Elektrik Mühendisliği bölümünden mezun oldu. Önce profesyonel olarak sonra da kendi şirketinde mühendis olarak çalıştı. Lise yıllarından itibaren çeşitli sivil toplum örgütlerinde üye ve yönetim kurulu üyesi olarak görev aldı. 1884 Vakfı ve İNSEV İnsan Sağlığı ve Eğitim Vakfı’nın kurucu üyesidir.1 Aralık 2015’den beri BÇBD başkanı olarak çalışmaktadır.

Ayse Kartal

Avusturya Lisesi Ticaret Bölümü’nden ve Frankfurt Johann Wolfgang Goethe Üniversitesi Ekonomi Bölümü’nden mezun oldu. Halen gayrı-menkul geliştirme ve pazarlama alanında çalışmaktadır.

Berna Betül Öztürk

Ortadoğu Teknik Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü’nden mezun oldu. Halen Ulusal Faktoring’de mali işlerden sorumlu genel müdür yardımcısı olarak çalışmaktadır.

Kübra Yeliz Eroğuz

Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun oldu. Halen serbest avukatlık, bilirkişilik ve arabuluculuk yapmaktadır.

Nesrin Balkan

İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi’nden mezun oldu. Yayıncılık, iletişim ve halkla ilişkiler alanlarında çalıştı. Halen Sabancı Üniversitesi’nde kurumsal iletişim sorumlusu olarak çalışmaktadır.

Nuket Terzioğlu

Boğaziçi Üniversitesi Ekonomi Bölümü’nden mezun oldu. Bankacılık ve finans sektöründe çalıştı. 2019 yılında emekli oldu.

Selvi Özkardeşler

İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Tarih/Coğrafya Bölümü’nden mezun oldu. 2004 yılında okutmanlık görevinden emekli oldu. Akciğer Hastalıkları Derneği ve İnsan Sağlığı ve Eğitim Vakfı (İNSEV) Kurucu üyesidir.